10 marca 2017

Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie już po raz drugi w Bieruniu!
 

Wszystkich fanów badmintona zapraszamy na turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się już w dniach 17-19 marca!

 

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  po raz drugi z rządu zdecydował się na rozegranie Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie na obiekcie BOSiR Bieruń przy ulicy Szarych Szeregów 15. Rywalizacja sportowa rozpocznie się w sobotę 18 marca o godzinie 8:00. Właśnie w sobotę rozegrane zostaną wszystkie mecze grupowe.  Finał będzie można zobaczyć o godzinie 14:00 w niedzielę, poprzedzony meczami ćwierćfinałowymi i półfinałami. Reprezentanci uczelni wyższych będą walczyć o awans do turnieju finałowego w Krakowie. Chętnych do udziału w nim jest wielu, jednak tylko 7 z 17 ekip otrzyma awans i będzie miało szansę zawalczyć o tytuł Akademickiego Mistrza Polski 2016/2017.
Wśród uczestników Półfinału AMP nie brakuje ubiegłorocznych medalistów - Uniwersytet Opolski (Mistrz Polski 2015/2016) i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (3 miejsce w AMP 2015/2016) z pewnością będą chciały zdobyć równie wysokie lokaty, a pretendentów do zajęcia ich miejsca nie brakuje. Zapowiada się pasjonujący turniej na wysokim poziomie, który nie mógłby odbyć się bez wsparcia władz miasta Bierunia, a także lokalnego klubu UKS Unia Bieruń.

 

Patronat Honorowy nad imprezą roztoczył pan Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, a także Marszałek Województwa Śląskiego - Wojciech Saługa.

 

 

Lista uczestników:

AWF Kraków
AWF Wrocław
KUL Lublin
PK Kraków
PL Lublin
PO Opole
PRz Rzeszów
PŚl Gliwice
UE Katowice
UE Wrocław
UEK Krakó
UJ Kraków
UMCS Lublin
UO Opole
UPr Lublin
UŚ Katowice
UWr Wrocław

 

AMP w Badmintonie!