Futbol Amerykański

Silesia Rebels kontynuuje tradycje futbolowe zapoczątkowane w Katowicach przez założoną w 2006 roku drużynę AZS Silesia Miners.

 

W sezonie 2015 druzyna przystąpiła do rozgrywek PLFA1 i zakończyła je na 3 miejscu w grupie Połdniowej.

 

W sezonie 2016, już jako Silesia Rebels będzie walczyć o skuteczny awans do Topligi.

DRUŻYNY LIGOWE AZS UŚ

AZS UŚ FUTSAL TEAM

AZS UŚ Futsal Team od sezonu 2012/2013 występuje w ekstraklasie futsalu.
Zapraszamy na nasze mecze do hali w Katowicach – Szopienicach! Nasz perspektywiczny zespół będący mieszanką młodzieńczego polotu i fantazji z doświadczeniem i ograniem starszych stażem zawodników gwarantuje zaangażowanie, walkę o każdy centymetr parkietu i wielkie emocje w każdym meczu! Bądźcie z nami!

W rozgrywkach ligowych drużyna zadebiutowała w sezonie 2007/2008 w 4-tej lidze i już w pierwszym sezonie awansowała do 3 ligi. Największy sukces to sezon 2010/2011, w którym nasza drużyna zajęła pierwsze
miejsce w 3 lidze i awansowała do 2 ligi. Obecnie drużyna ponownie występuje w 3 lidze.

 

AZS UŚ Futsal Ladies Team od 2014 roku bierze udział w rozgrywkach Ekstraligi Futsalu Kobiet.             Drużynę tworzą studentki UŚ, 

uczennice katowickich szkół oraz zawodniczki okolicznych klubów "trawiastych".

W sezonie 2015/2016 drużyna zajęła 5. miejsce w lidze.

TENIS STOŁOWY

AZS UŚ KATOWICE

LADIES FUTSAL TEAM

AZS LEGION KATOWICE

W sezonie 2014/2015 drużyna przystąpiła do rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse 2 (druga klasa rozgrywkowa w Polsce) i zakończyła je na 2. miejscu.

W sezonie 2015/2016, po reformie rozgrywek przystąpiła ona do zmagań w grupie wschodniej Polskiej Ligi Lacrosse.

AZS UŚ BASKETBALL TEAM

Kery by niy chcioł zoboczyć gryfnych wysportowanych frelek. Trza się zgodzić, że kożdy. U nos we AZSie UŚ Katowice znojdziecie takich nie jedna, nie dwie, ale cołki manszaft. Jak żeście som ciekawe jak im idzie to wbijejcie na hala na osiedlu Paderewskigo. Niy ma gańby ciś na basket. Czekomy na Wos!