12 grudnia 2016

Za nami kolejny Bal Sportowca AZS UŚ, który tym razem odbył się w restauracji Variete w Katowicach.

Bal rozpoczął się od oficjalnego powitania gości przez Prezesa naszego Klubu Aleksandra Fangora. Uczestników Balu przywitali również Bogusław Oleksy – Prezes Organizacji Środowiskowej AZS Katowice i Krzysztof Pieczyński – Radny Miasta Katowice oraz Wiceprzewodniczący Komisji Kultury Promocji i Sportu Rady Miasta Katowice. Wśród ponad 200 zaproszonych gości i uczestników Balu znaleźli się także: Radni Miasta Katowice Tomasz Rokicki i Borys Pronobis, Wiceprezes Organizacji Środowiskowej AZS Katowice Beata Widawska, przewodniczący samorządu studenckiego Uniwersytetu Śląskiego Mateusz Witek oraz medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2015/2016. Głównym punktem balu była ceremonia wręczenia srebrnych odznak AZS oraz specjalnych wyróżnień dla zasłużonych działaczy naszego klubu.

 

Srebrnymi odznakami AZS nagrodzeni zostali:

 

Piotr Luksa - członek naszego klubu od 2008 roku.  Jego "konikiem" są sporty rakietowe, tj. tenis stołowy i badminton. Wielokrotnie uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Śląska i Polski. Do tej pory jest zawodnikiem II ligi Tenisa Stołowego i bierze udział w rozgrywkach w barwach Uniwersytetu Śląskiego. Jest także członkiem Komisji Rewizyjnej Organizacji Środowiskowej AZS Katowice.

 

Monika Majcherkiewicz - od 6 lat w działa w AZS UŚ, od początku związana z sekcją futsalu. Wielokrotnie uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Śląska w tej dyscyplinie. Od 2014r. zawodniczka AZS UŚ Katowice w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Od 2 lat jest zaangażowana w organizację imprez naszego Klubu, głownie AMP.

 

Agata Szajt - Agata swoją przygodę z AZS UŚ rozpoczęła w 2013 roku, kiedy została wybrana na członka Zarządu Klubu. Brała udział kilkukrotnie w Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Śląska w piłce ręcznej. Za wybitne zaangażowanie w organizowane przez klub imprezy sportowe, w ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie za Działalność na rzecz AZS UŚ.

 

Grzegorz Szklarz - człowiek, który odnajduje się w wielu dyscyplinach sportowych, reprezentujący Uniwersytet Śląski w zawodach regionalnych i ogólnopolskich od 8 lat, najpierw jako student, obecnie jako doktorant Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. O tym, że jest osobą bardzo wszechstronną świadczą dyscypliny sportowe jakie uprawiał w ciągu tego czasu w naszym klubie: od brydża, przez ergometr wioślarski i futbol amerykański po trójbój siłowy.

 

 

Specjalne wyróżnienia w wymienionych poniżej kategoriach trafiły do:

 

Niespodzianka roku
Dominika Pyrk - najsilniejsza dziewczyna na uniwersytecie Śląskim, studentka III roku wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, w AZS od 3 lat. Mistrzyni Polski w Trójboju siłowym kobiet w kat. do 63kg 2015/2016

Sportowiec roku
Grzegorz Szklarz - uczestnik AMP w trójboju siłowym, brydżu i ergometrze wioślarskim, zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego AZS Silesia Miners, wielokrotny medalista Akademickich Mistrzostw Śląska, Mistrz Polski w Trójboju Siłowym 2015/2016.

Działacz AZS
Jarosław Jędraszek  - największy freak w Zarządzie naszego klubu. Wielbiciel sportów ekstremalnych, snowboardzista, surfer, rolkarz. Od 10 lat w klubie, od 2008 członek Zarządu AZS Uniwersytetu Śląskiego, od 2009r członek zarządu OŚ AZS Katowice.

Debiut roku
Cross workout - trenerem jest Michał Krzak - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy w karate kyokushin. Intensywny, dynamiczny i bardzo energetyczny trening zapewnia potężną dawkę pozytywnej mocy, czego doświadczyć mogą na własnych mięśniach uczestnicy sekcji.

 

Przyjaciel AZS
Piotr Nowak - od 4 dekad skutecznie przekonuje studentów do uprawiania sportu, od 26 lat zarządza kadrą Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego. Jest współorganizatorem Akademickich Mistrzostw Polski i Akademickich Mistrzostw Śląska. Angażuje się w działalność naszego Klubu i dba o dobry klimat między AZS a SWFiS.

Grafika roku
Janusz Hajduk - Autor jedynej słusznej koncepcji graficznej na AMP 2015/2016. Kreator 2 stron internetowych: azs.us.edu.pl oraz ampy.azs.us.edu.pl poświęconej organizowanym przez AZS UŚ AMP-om. Przygotował projekty koszulek pamiątkowych dla uczestników wszystkich organizowanych przez nasz klub Mistrzostw. 

Najlepsi na Balu Sportowca 2016