TRENER:

Katarzyna Ostrowska

 

KONTAKT:

k.ostrowska@interia.eu

katarzyna.ostrowska@us.edu.pl 

 

KOSZT: 

70zł/semestr (z kartą AZS UŚ) 

 

WTOREK 17:00 - 18:30

 

ul. Bankowa 12, K-ce, sala B 1.1

Aerobik sportowy to połączenie gimnastyki, akrobatyki sportowej i tańca.

W aerobiku sportowym zawodnicy występują w następujących konkurencjach: solistki, soliści, pary, trójki i formacje wieloosobowe. Układ prezentowany przez zawodnika trwa 1.45 minuty plus/minus 5 sekund i musi zawierać elementy obowiązkowe tzw. compulsory oraz elementy dodatkowe. Należy pokazać wszechstronność zawodnika, wszystkie zdolności motoryczne na najwyższym poziomie. Ocenie podlegają elementy z następujących grup: grupa skoków, grupa pompek, grupa siły statycznej i grupa gibkości.

 

Celem sekcji jest przygotowanie do zawodów w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska, Akademickich Mistrzostw Polski oraz innych zawodów odbywających się w kalendarzu imprez. Udział w mistrzostwach daje możliwość zdobycia stypendium rektorskiego.

 

Co zyskujesz trenując w naszej sekcji: nową pasję, ponadprzeciętną sprawność, sportową sylwetkę, pewność siebie i grono przyjaciół.

 

Sekcja Aerobiku Sportowego AZS Uniwersytetu Śląskiego rozpoczęła swoją pracę w 2009r. Podczas pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski, w których nasza reprezentacja wzięła udział, Uniwersytet Śląski reprezentowała jedna zawodniczka. Z roku na rok sekcja zaczęła działać coraz prężniej, skład osobowy się zwiększał i zaczęły pojawiać się pierwsze sukcesy. Od 2014 roku rozpoczęły się najlepsze lata dla naszej sekcji. Zawodnicy podczas każdych zawodów zdobywają medale, to już się stało niemal pewnikiem. Zawsze znajdują się na najwyższych stopniach podium na zawodach rangi Akademickich Mistrzostw Śląska, Akademickich Mistrzostw Polski, oraz Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach i Pucharach Polski. Zarówno Solistki, które reprezentują najliczniejszą grupę zawodniczek i zapewniają największe emocje, jak i konkurencje zespołowe, niezbędne do klasyfikacji drużynowej, osiągają sukcesy poparte ciężką pracą, która wymaga samodyscypliny, współpracy i zaangażowania. Przez ostatnie kilka lat stale wzrasta liczba zawodów, w których nasza reprezentacja walczy o medale, co zwiększa motywację do pracy i daje możliwość dążenia do jeszcze wyższego poziomu. W roku akademickim 2021/2022 sekcja zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej AMP. Najlepsze zawodniczki reprezentowały Polskę i Uniwersytet Śląski podczas Mistrzostw Europy. Zawodniczki AZS Uniwersytetu Śląskiego trenują pod okiem trenerki, asystenta Centrum Wychowania i Sportu UŚ mgr Katarzyny Ostrowskiej.

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ MĘŻCZYZN, BO AEROBIK SPORTOWY TO DUŻE WYZWANIE, Z KTÓRYM TRZEBA SIĘ ZMIERZYĆ !!!

 

- Poziom: zajęcia dla zaawansowanych, byłych zawodników sekcji gimnastycznych, tańca i dyscyplin pokrewnych, czasem początkujących, ale gotowych do ciężkiej i systematycznej pracy.

Sekcja daje możliwość zaliczenia przedmiotu WF poprzez:

- reprezentację uczelni na zawodach Akademickich Mistrzostwach Śląska i Polski,

- systematyczną obecność na treningach sekcji

AEROBIK SPORTOWY