19 marca 2018

W sobotę 17.03.2018 na Uniwersytecie Śląskim odbyły się finałowe zawody Akademickich Mistrzostw Śląska w Ergometrze Wioślarskim kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięło udział 84 zawodników z siedmiu śląskich uczelni,w tym 21 studentów UŚ.

Drużynowo w rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego, przed Politechniką Śląską i Uniwersytetem Ekonomicznym.

Indywidualnie w kategorii lekkiej kobiet Klaudia Nowak z Wydziału Nauk Społecznych była druga. W kategorii normalnej pierwsze miejsce zajęła Karolina Zabielska z Wydziału Prawa i Administracji, a trzecie Karolina Brzegowy z Wydziału Nauk Społecznych.

W rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Politechniki Śląskiej w Gliwicach,na drugim byli studenci UŚ a na trzecim Politechnika Śląska oddział w Katowicach.

Indywidualnie w kategorii lekkiej na pierwszym miejscu uplasował się Kamil Bednorz z WNS a na drugim Krzysztof Matyszczak równiez student WNS. W kategorii ciężkiej pierwsze miejsce zajał Kamil Sławek student Wydziału Pedagogiki i Psychologii a trzecie Jakub Krzywoń z Wydziału Prawa i Administracji.