23 marca 2018

W dniach 18-20 marca w Opolu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski – Półfinał B w Badmintonie. Naszą uczelnię reprezentowała drużyna w składzie : Angelika Staszik, Magdalena Konecka, Joanna Sijka, Szymon Piątek, Paweł Śrama, Dawid Ziarniak. Trenerką naszej reprezentacji jest Ewa Lesiuk. Ze względu na termin zawodów (niedziela- wtorek) część zawodników nie mogła wziąć udziału w zawodach, jechaliśmy z mieszanymi nastrojami.

W pierwszym losowaniu trafiliśmy na tzw. "grupę śmierci". Po przelosowaniu grup spowodowanym rezygnacją dwóch drużyn wydawało się, że nie jest lepiej: w naszej grupie znaleźli się bardzo utytułowani gospodarze turnieju z Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytet Jagielloński, z którym rok wcześniej przegraliśmy decydujące starcie o zawody finałowe oraz UMCS Lublin. W pierwszym meczu z UO Opole nie mieliśmy najmniejszych szans. W ich składzie występują zawodnicy z kadry Polski. Dzięki temu mogliśmy obserwować naszych rywali z UJ i UMCS, którzy również przyjechali w okrojonych składach. Wtedy okazało się, że mamy szansę na drugie miejsce w grupie i awans do ścisłej „ósemki”.

Drugi mecz w grupie z UJ rozpoczął się dla nas bardzo pozytywnie Angelika Staszik wygrała grę pojedynczą kobiet, potem drugi mecz niestety przegrał Szymon Piątek, który był naszym faworytem w grze pojedynczej mężczyzn. Nasze deblistki niestety nie miały szans z przeciwniczkami, ale za to nasi Panowie zrewanżowali się wygranym meczem 2:0. Para mieszana po bardzo dobrej walce uległa naszym rywalom 2:1.W ostatecznym rezultacie przegraliśmy 5:2.

Trzeci mecz w grupie z UMCS był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Wygraliśmy 5:2. Każdy mecz był bardzo zacięty i tylko niedoświadczenie nowych zawodników spowodowało utratę dwóch setów. Po wyjściu z grupy walczyliśmy o miejsca 9-12. W pierwszym meczu z UWr niestety przegraliśmy 4:2. W drugim meczu z UE Katowice wygraliśmy 4:1 i w rezultacie zajęliśmy 11 miejsce w turnieju.

 

Wyniki

 

 

AMP w Badmintonie