15 maja 2021
W dniach 6-7.05.2021 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim w Warszawie. Nasz Klub reprezentowało dziesięciu zawodników w składzie: Natalia Nowak, Agnieszka Stańko, Aleksandra Baś, Aleksandra Krauze, Krzysztof Paliga, Olaf Leśniak, Radosław Florkowski, Krzysztof Putrzyński, Radosław Olesiak, Wojciech Wróbel.
Pomimo trudnego sezonu w którym ciężko było się zmobilizować i trenować regularnie, nasi zawodnicy doskonale się spisali osiągając bardzo dobre wyniki indywidualne, które miały odzwierciedlenie w klasyfikacji drużynowej.
Warto wspomnieć o najlepszych wynikach w naszej drużynie. Na podium z trzecim czasem wpłynął Radosław Florkowski w kategorii lekka w typie uniwersytety, niewiele brakło do podium Krzysztofowi Palidze, który uzyskał czwarty czas w wadze lekkiej w typie uniwersytety.
Również czwarte miejsce uzyskała nasza zawodniczka Aleksandra Krauze w wadze lekkiej w typie uniwersytety.
Wszystkie uzyskane wyniki przez naszych zawodników zaowocowały wysokimi miejscami w klasyfikacji drużynowej i tak wśród pań nasza drużyna uplasowała się na 5. miejscu w typie uniwersytety, natomiast panowie uplasowali się na 4. miejscu  w typie uniwersytety.
 

 

AMP w ERGOMETRZE