07 czerwca 2018

Bardzo udane okazały się starty zawodniczek Uniwersytetu Śląskiego biorących udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie, które odbyły się w Radzionkowie w dniach 31.05 - 03.06.2018.. Ogólnopolskie zawody organizowane przez AZS Uniwersytetu Śląskiego przyciągnęły 153 zawodników z 40 uczelni z całej Polski. Rywalizacja w skokach, ujeżdżeniu i tzw. kombinacji zakończyła się ostatecznie 13. miejscem naszego Uniwersytetu w klasyfikacji drużynowej generalnej oraz 5. miejscem wśród uniwersytetów.

Nasze zawodniczki zdobyły łącznie 4 medale, w każdym kolorze. Na drugim stopniu podium w klasyfikacji generalnej indywidualnej  w konkurencji skoków amator stanęła Antonina Wieczorek na koniu Bols. W ciągu 3 dni zawodów ta para zaliczyła wszystkie przejazdy bez żadnej zrzutki, dopiero w rozgrywce na czas ustępując zawodniczce z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.  Jednocześnie ten wynik dał Tosi złoty medal w tej konkurencji wśród uniwersytetów.

Trzecie miejsce w tej samej konkurencji zajęła kolejna reprezentantka Uniwersytetu Śląskiego - Marcelina Wolny na koniu Paco.

W drugiej z dyscyplin jeździeckich - ujeżdżeniu  - nasza reprezentantka również zdobyła miejsce na podium.

Aleksandra Marcińska na koniu Felieton GT jako jedyna zawodniczka z Uniwersytetu Śląskiego awansowała do ścisłej dziesiątki finałowej i zajęła II miejsce wśród uniwersytetów.  40. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Alicja Kistowska na wałachu Pyrrus.18. miejsce w kombinacji zajęła Karolina Brysz na klaczy Liberia, Aleksandra Marek na Ekwiwalencji była 25., a Katja Miąso na Dragonie - 28.W całej rywalizacji bezapelacyjnie zwyciężyły uczelnie z Warszawy - Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Uniwersytet Warszawski.