25 maja 2018

W dniach 12-13 maja 2018 w Parku Śląskim odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. Jak co roku zjechali się entuzjaści formuły cross-country z całej Polski. W tym roku trasa była bardzo wymagająca i trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi, aby jak najszybciej dojechać do mety. W mistrzostwach brało udział 66 zawodniczek i 152 zawodników.

Reprezentacja AZS UŚ: Katarzyna Majer, Emilia Makosz, Patrycja Turza, Evgeniya Kolokhmatova, Filip Atłas, Krzysztof Pałęga, Mieszko Kuczański, Rodion Ryhun, Piotr Skowronek.

Najlepszą formę podczas startów zaprezentował Filip Atłas, który uplasował się na trzecim miejscu w wyścigu na czas w typach Uniwersytetów.

Podczas AMP została rozegrana ostatnia edycja z cyklu Akademickich Mistrzostw Śląska, gdzie został podsumowany cały rok startów. Nasza sekcja dwukrotnie stawała na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej kobiet i mężczyzn.