09 marca 2018

W dniach 1-3 marca 2018 nasz Klub zorganizował pierwszą ogólnopolską imprezę sportową w tym roku!

Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie po raz pierwszy zorganizowaliśmy w bliskich nam Beskidach na stoku Skolnity w Wiśle.W zawodach brało udział 37 uczelni wyższych, wśród których reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego  zajęła drużynowo 18 miejsce w generalce (klasyfikacja kobiet) i jednocześnie 4 miejsce wśród uniwersytetów (w składzie: Katarzyna Kocemba, Karolina Kościelniak, Adrianna Mrowiec, Weronika Spyra). Karolina Kościelniak zajęła najwyższą lokatę wśród pań tj. 41. miejsce. Dał tutaj o sobie znać lekki pech, ponieważ do przejazdu finałowego zakwalifikowało się 40 najszybszych zawodniczek.

Męskiej reprezentacji poszło równie dobrze - uplasowali się na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej i 5. miejscu w typie uniwersytetów (Paweł Barczak, Mateusz Król, Kamil Pietrzak, Dominik Sobczyk, Adam Suchański, Michał Szlachtowski, Jakub Węgrzyn). Najlepszym wynikiem może pochwalić się pracownik SWFiS UŚ Adam Suchański, który zajął 44. lokatę.