26 listopada 2018

24.11.2018r. odbyła się pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w Ergometrze Wioślarskim.

W zawodach wzięło udział 86 studentów z sześciu śląskich uczelni, w tym 25 studentów Uniwersytetu Śląskiego.

Jak zwykle nasi reprezentanci nie zawiedli: w kategorii lekkiej kobiet II miejsce zajęła Klaudia Nowak z Wydziału Prawa i Administracji, a III Natalia Klepek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii. W kategorii normalnej kobiet na I miejscu uplasowała się Karolina Brzegowy, a II zajęła Karolina Zabielska, studentki Wydziału Prawa i Administracji.

W kategorii lekkiej mężczyzn na III miejscu został sklasyfikowany Kamil Bednorz Wydziału Prawa i Administracji. Tę samą lokatę w kategorii ciężkiej mężczyzn zajął Kamil Sławek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Drużynowo po pierwszej edycji wśród kobiet prowadzi reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego przed Politechniką Śląską i Uniwersytetem Ekonomicznym.

W klasyfikacji mężczyzn liderami również są zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego. Drugie i trzecie miejsce zajmują odpowiednio AWF Katowice i Politechnika Śląska.

AMŚl w Ergometrze Wioślarskim - edycja 1.