05 lutego 2020

W niedzielę 2.02.2020 zakończył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn. W rywalizacji wzięło udział 14 najlepszych uczelni z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Po raz drugi z rzędu drużyna Uniwersytetu Śląskiego okazała się najlepsza. Nasi studenci w grupie pokonali Uniwersytet Ekonomiczny Katowice 7:1, zremisowali z Uniwersytetem Opole 2:2, a w ćwierćfinale wygrali z AWF Wrocław 4:1. W strefie medalowej okazaliśmy się lepsi od Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Częstochowa 4:1, co zaowocowało awansem do finału.

W finale zmierzyliśmy się z Politechniką Śląską Gliwice. Po wyrównanym pojedynku w regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i o tym kto zdobędzie tytuł mistrzowski zadecydowały rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego zwyciężając 5 : 4.

Oprócz zwycięstwa w Mistrzostwach otrzymaliśmy dwie nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem strefy finałowej został Piotr Makowski, a najlepszym bramkarzem Maksym Kisielov.

Oprócz w/w drużynę naszą reprezentowali: Przemysław Żemła, Daniel Kramarczyk, Paweł Barczak, Bartosz Terlecki, Max Kravets, Dawid Hoszek, Łukasz Pisarek, Mateusz Lechowicz, Mateusz Tokarczyk, Jakub Dolecki.

Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.

Najlepszym drużynom i zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody wręczali: Dyrektor AZS Uniwersytetu Śląskiego Renata Fangor oraz z-ca Dyrektora ds. Sportowych Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ Janusz Hajduk.   

 

Komplet wyników tu=>AMP Futsal Półfinał D

 

fot. Maciej Jurkiewicz

 

#AZSZESPOŁEM