05 lutego 2024

Wspaniała uczelniana rywalizacja, niezapomniane emocje i chwile pełne pasji – właśnie tak można opisać Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Mężczyzn, Półfinał D, które miały miejsce w dniach 1-4 lutego 2024 roku. Dwie hale w Katowicach i Mysłowicach stały się areną zmagań 16 uczelni wyższych, które walczyły o prestiżowy tytuł mistrza.

To był czas nie tylko intensywnych rozgrywek, ale także niezapomnianych akcji, które zapiszą się w historii tej pasjonującej dyscypliny. Podczas turnieju rozegrano aż 40 meczy i strzelono 312 bramek, podkreślając wysoki poziom sportowej rywalizacji.

 

Zwycięzcą całego turnieju została drużyna AZS Uniwersytetu Śląskiego. Nieustępliwość, determinacja i umiejętności naszych zawodników doprowadziły ich do zaszczytnego tytułu mistrza Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, Półfinał D. Ale to nie koniec ich sportowej podróży – zdobywając złoto, drużyna AZS UŚ uzyskała również awans do finałowego turnieju AMP w Futsalu Mężczyzn.

 

Wyniki AZS UŚ:

Uniwersytet Śląski – Uniwersytet Merito WSB Chorzów 4 : 0

Uniwersytet Śląski – Politechnika Wrocławska 8 : 1

Uniwersytet Śląski – Uniwersytet Wrocławski 2 : 0

Uniwersytet Śląski – AWF Katowice 9 : 2

Uniwersytet Śląski – UJD Częstochowa 6 : 5

Uniwersytet Śląski – Politechnika Śląska 4 : 2

 

Drużyna nasza wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Terlecki, Maksym Kisielov, Mateusz Świerczyński, Bartosz Rejbicz, Max Kravets, Mikołaj Polczyk, Paweł Barczak, Kacper Ramenda, Bartłomiej Mazanek, Paweł Gruchalski, Piotr Makowski, Wiktor Sidło, Max Gąsior, Robert Machulec, Marcin Jastrzembski. Trener: Aleksander Fangor

 

Bilet do finału