04 sierpnia 2021

W zakończonym sezonie Polskiej Ligi Lacrosse męska sekcja klubu AZS Uniwersytetu Śląskiego - AZS Legion Katowice wywalczyła tytuł wicemistrza Polski w Lacrosse.

Choć w spotkaniu finałowym Katowiczanie prowadzili przez 3 kwarty, to ostatecznie musieli uznać wyższość drużyny Kosynierów Wrocław, którzy odrobili straty w ostatniej kwarcie. Finał zakończył się wynikiem 9-6 dla Wrocławian.

W sezonie zasadniczym drużyna odniosła 8 zwycięstw i 2 porażki, co dało 2. miejsce w tabeli, by następnie w play-offach zmierzyć się w półfinale z Kosynierami Wrocław (zwycięstwo Wrocławian 14: 7) oraz w repasażach o finał z drużyną Kraków Kings (zwycięstwo Legionu 7:4) i ponownie z drużyną Kosynierów Wrocław w finale.

Skrót finału można zobaczyć w serwisie YouTube pod poniższym adresem

A cały mecz można znaleźć pod poniższym adresem

Wśród zawodników wyróżnionych na koniec sezonu znaleźli się również gracze Legionu. Błażej Prusek otrzymał nagrodę na najlepszego pomocnika Polskiej Ligi Lacrosse 2021 oraz zajął 3. miejsce w kategorii najlepszego zawodnika do lat 20. Natomiast Krzysztof Burzyński zajął 2. miejsce w kategorii na najlepszego bramkarza sezonu Polskiej Ligi Lacrosse.

Zdjęcia: shutterlax.com