09 października 2020

W dniach 6-8.10.2020. w Pile na Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo wystartowało 9 naszych studentów, którzy przywieźli łącznie 4 medale, stawiając Uniwersytet Śląski w Katowicach na drugim miejscu  w klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów.

Po pierwszym dniu zaciekłych walk na najwyższym podium stanął Szymon Skoczylas kat. -66kg w typie uniwersytetów, a Oskar Burzyk uplasował się na 7. miejscu w kat. - 81kg.

W drugim dniu przyszła pora na nasze zawodniczki. Trzy z nich sięgnęły po medale. Akademicką Mistrzynią Polski została Wiktoria Marciniak w kat. -70kg. Na trzecim miejscu podium stanęły Justyna Gołąb kat. +78kg oraz Agata Niziurska kat.-48kg. Dodały tym samym punkty do klasyfikacji drużynowej, sprawiając że Uniwersytet Śląski skończył na drugim miejscu w typie uniwersytetów.

Uniwersytet Śląski reprezentowali także: Julia Książek, Karolina Haberka, Bartosz Kozioł, Dawid Dziadek.

Gratulujemy i zapraszamy na sekcję Judo.