ERGOMETR WIOŚLARSKI

Ergometr wioślarski jest sportem jednocześnie wyjątkowo prostym i trudnym. Z jednej strony maszyna nie wygląda na skomplikowaną. Z drugiej jednak zawodnik musi wykazać się świetną koordynacją, dobrą kondycją i siłą nie tylko fizyczną, ale też psychiczną. Dlatego tak ważne w tym sporcie jest wsparcie.

Tutejsza sekcja ergometru tworzy pod tym względem niezwykłą i piękną grupę. Corocznie zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego zdobywają medale Akademickich Mistrzostw Polski, zarówno drużynowe jak i indywidualne.

 

Zajęcia sekcji ergometru wioślarskiego odbywają się na siłowni i są skierowane dla osób które lubią wysiłek fizyczny i rywalizację. Trening odbywa się głównie na ergometrze wioślarskim i polega na pływaniu różnych odcinków w określonym tempie. Uzupełnieniem jest trening na przyrządach, z wolnymi ciężarami i ogólnosprawnościowy. Podczas zawodów zawodnicy rywalizują na dystansie 1000 m. Główne imprezy w których bierzemy udział to Akademickie Mistrzostwa Śląska i Akademickie Mistrzostwa Polski. Członkowie sekcji co roku zdobywają medale AMP. Wielokrotni medaliści AMP to Dorota Lings, Anna Błachut, Karolina Mrowca, Kamil Bednorz i Krzysztof Matyszczak.

 

ŚRODA 17:00 - 18:30

 

ul. Bankowa 12, K-ce, siłownia

TRENER:

Sebastian Korus

 

KONTAKT:

sebastian.korus@us.edu.pl

 

KOSZT:

70 zł (z kartą AZS UŚ)