TRENER:

  • Sebastian Korus

 

KONTAKT:

  • 796 700 986

 

KOSZT:

  • karta AZS UŚ

>więcej o opłatach tu klik klik<

  • ŚRODA 17:00 - 18:30

 

ul. Bankowa 12, K-ce, siłownia

Ergometr wioślarski jest sportem jednocześnie wyjątkowo prostym i trudnym. Z jednej strony maszyna nie wygląda na skomplikowaną. Z drugiej jednak zawodnik musi wykazać się świetną koordynacją, dobrą kondycją i siłą nie tylko fizyczną, ale też psychiczną. Dlatego tak ważne w tym sporcie jest wsparcie.

Tutejsza sekcja ergometru tworzy pod tym względem niezwykłą i piękną grupę. Corocznie zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego zdobywają medale Akademickich Mistrzostw Polski, zarówno drużynowe jak i indywidualne.

 

Zajęcia sekcji ergometru wioślarskiego odbywają się na siłowni i są skierowane dla osób które lubią wysiłek fizyczny i rywalizację. Trening odbywa się głównie na ergometrze wioślarskim i polega na pływaniu różnych odcinków w określonym tempie. Uzupełnieniem jest trening na przyrządach, z wolnymi ciężarami i ogólnosprawnościowy. Podczas zawodów zawodnicy rywalizują na dystansie 1000 m. Główne imprezy w których bierzemy udział to Akademickie Mistrzostwa Śląska i Akademickie Mistrzostwa Polski. Członkowie sekcji co roku zdobywają medale AMP. Wielokrotni medaliści AMP to Dorota Lings, Anna Błachut, Karolina Mrowca, Kamil Bednorz i Krzysztof Matyszczak.

 

 

ZASADY UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PODCZAS PANDEMII:

 

1. W zajęciach mogą brać udział osoby zdrowe, nie przebywające na kwarantannie.

2. Osoba z widocznymi objawami choroby, przeziębienia (katar, kaszel) niezostanie dopuszczona do zajęć.

3. Przed wejściem do szatni uczestnik zajęć obowiązkowo dezynfekuje dłonie.

4. Wszyscy uczestnicy zajęć zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w szatni i korytarzach przed salą.

5. Na czas zajęć szatnie pozostają otwarte, zaleca się zabieranie wartościowych przedmiotów na salę i pozostawianie ich na parapetach.

6. Po zajęciach uczestnik zobowiązany jest do dezynfekcji urządzeń z których korzystał.

 

©AZS UŚ 2021

ERGOMETR WIOŚLARSKI