12 grudnia 2017

Za nami kolejny Bal Sportowca AZS UŚ, który odbył się w restauracji Marquee w Katowicach.

Bal rozpoczął się od oficjalnego powitania gości przez Prezesa naszego Klubu Aleksandra Fangora. Wśród blisko 200 zaproszonych gości znaleźli się także: Prezes Organizacji Środowiskowej AZS Katowice Bogusław Oleksy, wiceprezes OŚ AZS Katowice Beata Widawska, przewodnicząca samorządu studenckiego Uniwersytetu Śląskiego Katarzyna Topolska oraz medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2016/2017. Głównym punktem balu była ceremonia wręczenia srebrnych odznak AZS oraz specjalnych wyróżnień dla zasłużonych działaczy naszego klubu.

 

Srebrnymi odznakami AZS nagrodzeni zostali:

 

Kamil Kuszaj - Kamil jest członkiem naszego klubu od 2012 roku. Jego "konikiem" są sporty zespołowe, przede wszystkim piłka ręczna, z którą jest związany od początku swojej działalności w naszym Klubie. Wielokrotnie uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Śląska i Polski. Jest również członkiem zarządu AZS UŚ Katowice, zaangażowany w organizację imprez naszego Klubu, głównie AMP.

 

Karolina Mrowca - od 6 lat w AZS UŚ, od początku związana z sekcją ergometru wioślarskiego. Wielokrotna uczestniczą i medalistka w Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Śląska w tej dyscyplinie.

 

Dominika Bałdys - Dominika swoją przygodę z AZS UŚ rozpoczęła w 2012 roku. Od początku powiązana z sekcją siatkówki. Przez ten okres uczestniczyła zarówno w Akademickich Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Śląska. W minionym sezonie wraz ze swoją koleżanką z sekcji – Kariną Jakuć, zdobyła II miejsce w typie Uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Sitkówce Plażowej.

 

Wojciech Szczegielniak – Wojtek z naszym Klubem związany jest od 5 lat. Jego pasją są sporty rakietowe, tj. badminton. Przez wiele lat Uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Polski i Śląska w Badmintonie. Jednak ten zawodnik nie ogranicza się tylko do jednej dyscypliny – w zeszłym roku wystartował również w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie Górskim, przyczyniając się do zajęcia drużyny AZS UŚ II miejsce w klasyfikacji drużynowej w typie Uniwersytetów

Kajetan Koperwas – to zdecydowanie najstarszy stażem z ww. członków naszego klubu. Swoją przygodę z AZSem rozpoczął w 2006 roku zapisując się do sekcji wspinaczki sportowej. Przez ponad 10 lat zdobywał czołowe miejsca w tej właśnie dyscyplinie.

 

Sylwia Kowalewska – swoją przygodę z AZS rozpoczęła w 2012 zapisując się do sekcji futsalu. Od tego czasu wielokrotnie reprezentowała naszą drużynę podczas AMŚ i AMP. Od 2014r. zawodniczka AZS UŚ Katowice w Ekstralidze Futsalu Kobiet. W bieżącym roku została członkiem zarządu AZS UŚ.

 

 

Specjalne wyróżnienia w wymienionych poniżej kategoriach trafiły do:

 

Debiut roku

Sekcja Boksu – Damian Kuźma

Wychowanek K.S „06 Kleofas-Katowice”. Obecnie prezes Klubu Sportowego 06 Kleofas AZS AWF Katowice. V-ce Mistrz Pucharu Polski, wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych oraz krajowych. Dzięki zajęciom pięściarskim staniesz się pewniejszy siebie. Intensywny, dynamiczny i bardzo energetyczny trening zapewnia potężną dawkę pozytywnej energii.

 

Niespodzianka roku

Dominika Bałdys i Karina Jakuć

Warto wspomnieć, że pierwsza z zawodniczek – Dominika Bałdys do naszego klubu zapisała się już 5 lat temu i od samego początku reprezentuję tę dyscyplinę. Co roku jest uczestniczką oraz medalistką podczas AMP i AMŚ. Jednak dopiero w zeszłym roku, kiedy do zaczęła grać z Kariną Jakuć, podczas AMP w Siatkówce Plażowej w strefie D zajęły I miejsce w klasyfikacji generalnej. Natomiast w finale wywalczyły II miejsce w typie Uniwersytetów.

 

 

Grafika roku

Adam Suchański

Autor jedynej słusznej koncepcji graficznej na AMP 2016/2017. Przygotował projekt koszulek pamiątkowych dla uczestników wszystkich organizowanych przez nasz klub Mistrzostw. Na pewno większość z Was ma je w swojej szafie!

 

Przyjaciel AZS

Jacek Szymik-Kozaczko

Aktywnie uczestniczy w życiu naszego klubu, wierny kibic drużyny Ekstraklsy Futsalu mężczyzn.

 


Działacz AZS

Monika Majcherkiewicz

Monika rozpoczęła swoją przygodę z AZS UŚ 7 lat temu. Od 3 lat jest pracowniekiem biura w naszym klubie. W mijającym roku była zaangażowana w organizację wszystkich imprez prowadzonych przez AZS UŚ. Od początku swojej aktywności związana z sekcją futsalu. Od 2014r. zawodniczka AZS UŚ Katowice w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Wielokrotny uczestnik AMP i AMŚ.

 

Trener roku

Mariusz Grzesiczak

Trener roku, to wieloletni członek AZS Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi drużynę zarówno męską jak i żeńską. Obecnie oba zespoły prowadzone przez trenera roku walczą w III śląskiej lidze tenisa stołowego. W rozgrywkach ligowych drużyna zadebiutowała w sezonie 2007/2008 w 4-tej lidze i już w pierwszym sezonie awansowała do 3 ligi. Największy sukces to sezon 2010/2011, w którym nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w 3 lidze i awansowała do 2 ligi.

 

Sportowiec

Mieszko Kuczański

Swoją przygodę z AZS-em rozpoczął nie tak dawno temu, bo w 2015 roku. W mijającym sezonie wywalczył medal podczas AMP w narciarstwie alpejskim, był najlepszym zawodnikiem reprezentującym uniwersytety z całej Polski. Wywalczył I miejsce w slalomie w typie uniwersytetów. Jednak jego zamiłowanie to nie tylko sporty zimowe. Od dwóch lat jest również uczestnikiem AMP w kolarstwie górski.

Gryfusie 2017