INSTRUKTOR:

  • Aleksandra Budzisz

 

KONTAKT:

  • aleksandra@budzisz.com

 

KOSZT:

  • karta AZS UŚ + składka członkowska za sekcję 130zł/semestr

        >więcej o opłatach tu klik klik<

  • PONIEDZIAŁEK 18:00 - 19:30  ONLINE

 

  • WTOREK 19:00 - 20:30  stacjonarnie

 

ul. Jagiellońska 28, Katowice, UŚ

 

Dziś troska o zdrowie jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Recept i metod w jaki sposób żyć zdrowo i być zdrowym są dziesiątki, lub nawet tysiące. Część z nich odnosi się do magicznego i szybkiego uzyskania efektu - pozbycia się bólu, problemu zdrowotnego, poprawy samopoczucia, czy też zmiany masy ciała. By podjąć decyzję, o tym w jaki sposób chcemy dbać o zdrowie, należy określić, w co chcemy wierzyć – czy w „magiczne” i natychmiastowe rozwiązania, czy też rozwiązania bardziej wymagające i długoterminowe. Jako pomoc w rozstrzygnięciu tego dylematu, niech posłuży cytat polskiego medyka – Wojciecha Oczko „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. Jeśli zgodzimy się z historycznym medykiem, to właśnie ruch będzie wspólnym mianownikiem, który łączy historyczną receptę na zdrowie, ze współczesną metodą (już niemagiczną) dbania o nie. Ruch – ale jaki? Na to pytanie nie ma i nie będzie jednej odpowiedzi – ani dla mężczyzn, ani dla kobiet, ani dla młodszych ani dla starszych. Poprzez zróżnicowanie jednostkowe, jedni ludzie są silni, inni wytrzymali, a jeszcze inni gibcy. Ze względu na czynnik indywidualny, należy wybrać taką formę ruchu, która będzie odpowiadać naszym potrzebom. Wszelka forma ruchu, zakłada aktywność i pewną dawkę „zmęczenia fizycznego”.

Aleksandra Budzisz, doktorantka katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego zajmuje się w swej pracy naukowej cielesnością, którą doskonali w praktyce jako instruktor jogi. Praktyczną wiedzę o tym w jaki sposób najlepiej pracować z ciałem czerpie nie tylko z metodologii jogi. Uprawiając wcześniej lekkoatletykę (skok o tyczce i chód sportowy), jak również ćwicząc w zakresie gimnastyki i kalisteniki przekonuje, że sprawność fizyczna i zdrowie z nią związane, zazwyczaj łączy różne formy ruchu i pracy z ciałem.

 

 

Zajęcia online odbywają się przez aplikację zoom.us. Dane do logowania zostaną przesłane mailem do osób zalogowanych w systemie USOS. W razie braku maila z danymi dostępowymi proszę się kontaktować bezpośrednio z instruktorką.

 

 

ZASADY UCZESTNICTWA PODCZAS PANDEMII:   

 

- obowiązkowo każda osoba dezynfekuje ręce przed i po zajęciach,

- szatnie cały czas otwarte (unikamy dotykania klamek),

- podczas zajęć zachowujemy możliwy dystans,

- osoba z widocznymi objawami infekcji: katar, kaszel, podwyższona temperatura, złe samopoczucie nie zostanie wpuszczona na zajęcia.

 

JOGA

©AZS UŚ 2022