17 kwietnia 2018

15 kwietnia 2018r. na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim.

AZS Uniwersytet Ślaski reprezentowało 8 zawodniczek i 10 zawodników. W zawodach zostało sklasyfikowanych 535 zawodniczek i zawodników z 41 uczelni.

Dużym sukcesem zakończył się start Kamila Bednorza studenta II roku studiów drugiego stopnia Wydziału Prawa i Administracji. Kamil wygrał rywalizację 132 zawodników w kategorii lekkiej i zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Jego wynik to 3.00 min na dystansie 1000m.

W tej samej konkurencji Krzysztof Matyszczak, student II roku Wydziału Nauk Społecznych, był trzeci w rywalizacji studentów w kategorii Uniwersytetów.

W rywalizacji drużynowej uniwersytetów nasi studenci zostali sklasyfikowani na drugim miejscu.

Oprócz wymienionych w drużynie wystartowali: Albert Rejdych,Paweł Odoj, Piotr Gieniusz, Kamil Sławek, Jakub Krzywoń, Radosław Florkowski, Daniel Dyjas i Krzysztof Putrzyński.

Również nasze studentki start w mistrzostwach mogą uważać za bardzo udany. Karolina Zabielska, studentka pierwszego roku studiów drugiego stopnia Wydziału Prawa i Administracji, zdobyła brązowy medal w kategorii normalnej, a drużyna została sklasyfikowana na trzecim miejscu w rywalizacji uniwersytetów. W skład drużyny wchodziły również Karolina Brzegowy, Natalia Klepek, Klaudia Nowak, Natalia Stoszko, Magdalena Sitek, Paulina Goliasz, Klaudia Durczok. Większość naszych zawodników poprawiła rekordy życiowe, a ośmioro z nich po raz pierwszy wystartowało w AMP-ach.