31 października 2017

Śląska Gala Sportu Akademickiego to uroczystość podsumowująca całoroczną działalność środowiska akademickiego w dziedzinie sportu.
Tegoroczna Gala miała miejsce 25 października 2017r. w Kinoteatrze Rialto w  Katowicach. Jednym z gości wydarzenia był prof. dr hab.  Ryszard Koziołek, Prorektor Uniwersytetu Śląskiego. Prof. dr hab.  Ryszard Koziołek nie tylko zaszczycił zebranych świetną przemową ale  był również świadkiem nagród i wyróżnień, które otrzymali studenci i  pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Uniwersytet Śląski w rywalizacji 20 uczelni w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska zajął II miejsce wyprzedzając m.in Uniwersytet Ekonomiczny i Akademię Wychowania Fizycznego z Katowic,  ustępując jedynie Politechnice Śląskiej z Gliwic.

AZS Uniwersytetu Śląskiego został wyróżniony w kategorii najlepsza impreza sportowa. Nagroda została wręczona za organizację Akademickich Mistrzostw Polski w Jeździectwie, które nasz klub organizował na początku maja 2017 w ośrodku jeździeckim Lider w Radzionkowie. Przez 4 dni gościliśmy 210 zawodników, 50 trenerów oraz 220 koni - było to zdecydowanie jedno z największych wyzwań w historii klubu.

Podczas Śląskiej Gali Sportu Akademickiego 2017 wręczano również nagrody indywidualne w postaci Śląskich Gryfów. Dwie z tych nagród trafiły do działaczy AZS Uniwersytetu Śląskiego i pracowników SWFiS Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienie otrzymali:
Ewa Lesiuk - w kategorii trener roku oraz Adam Suchański - w kategorii "Projekt graficzny roku 2017".

Najlepszy Uniwersytet na Śląsku!