22 marca 2023

Dnia 26.02.2023 roku zakończył się turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Cały turniej odbywał się w Gdańsku, gdzie to spotkało się 16 najlepszych uczelni w kraju.

Nasi reprezentanci z Katowic w fazie grupowej musieli zmierzyć się z gospodarzami turnieju Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i Politechniką Lubelską.

W pierwszym dniu rywalizacji AZS UŚ zapewnił sobie 1. miejsce, remisując z Politechniką Gdańską i wygrywając 1:0 z Uniwersytetem Ekonomicznym.

W drugim dniu akademicy z Katowic wygrali 3:2 z Politechniką Lubelską co skutkowało przejściem do fazy pucharowej AMP w futsalu jako lider grupy A.

Rywalem Katowiczan w drodze po ćwierćfinał okazali się reprezentanci Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla zawodników ze Śląska.

Trzeciego dnia odbyły się mecze o miejsca, a zespół AZS UŚ Katowice czekało półfinałowe starcie z uczelnią Wyższej Szkoły Gospodarczej w Bydgoszczy. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem przeciwników, którzy to finalnie zwyciężyli w wielkim finale i zostali złotymi medalistami tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

Przed wielkim finałem został rozegrany mecz o brąz, w którym to nasi akademicy z Katowic mieli okazję kolejny raz zmierzyć się z Uniwersytetem Ekonomicznym z Krakowa. Tak jak pierwszego dnia lepsi okazali się zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego i to oni na końcowej ceremonii rozdania nagród mogli odebrać swoje brązowe medale za 3. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Wynik ten pozwolił także na zdobycie złotego medalu w typach uczelni dzięki czemu AZS UŚ Katowice okazał się najlepszym Uniwersytetem futsalowym w kraju.

 

Skład reprezentacji: Bartosz Rejbicz, Bartosz Gruszczyński, Daniel Kramarczyk, Jeremi Bernacki, Maksym Kravets, Maksym Kisielov, Mateusz Skowronek, Mateusz Świerczyński, Michał Wroński, Mikołaj Polczyk, Paweł Gruchalski, Przemysław Żemła, Wiktor Sidło, Piotr Makowski.

Trener: Aleksander Fangor

 

 

NAJLEPSZY UNIWERSYTET W FUTSALU