13 października 2020

W dniach 9.10-11.10.2020 w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Studenci naszego uniwersytetu wykazali się wspaniałą formą pomimo ciężkiego sezonu, który był krótszy od poprzednich. Podczas zawodów reprezentowali nas: Martyna Nowak, Magdalena Wolny, Wiktoria Szlachcic, Paulina Lankocz, Iryna Stoyeva, Eryka Denko, Przemysław Graboń, Wojciech Kochański, Bernard Filek i Sebastian Korus.

Bez wątpienia największą gwiazdą naszej reprezentacji została Martyna Nowak, która została multimedalistką AMP w następujących konkurencjach:

-50 m stylem klasycznym: 1. miejsce GEN i 1. miejsce w typach uniwersytety

-100m stylem klasycznym: 3. miejsce GEN i 2 miejsce w typach uniwersytety.

Dodatkowo świetnie spisały się nasze sztafety. 4x50m stylem zmiennym kobiet w składzie: Wiktoria Szlachcic, Martyna Nowak, Magdalena Wolny, Iryna Stoyeva:

- 2. miejsce GEN i 1. miejsce w typach uniwersytety.

Niemałą niespodzianką okazałA się sztafeta 4x50m stylem dowolnym panów w składzie: Przemysław Graboń, Sebastian Korus, Bernard Filek i Wojciech Kochański. Nasi zawodnicy uplasowali się na 3. miejscu w typach uniwersytety.

Wszystkie te osiągnięcia miały bezpośrednie przełożenie na klasyfikację generalną drużynową i wśród pań zaowocowało to 3. miejscem w typach uniwersytety a w klasyfikacji generalnej bardzo wysokim 7. miejscem.

Prócz medali Nasi zawodnicy prezentowali wysoką formę, która pozwoliła na osiągniecie rekordów życiowych lub zbliżonych do rekordowych czasów.W niektórych konkurencjach zabrakło trochę szczęścia i niektórzy zawodnicy zajmowali miejsca tuż za podium. Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski potwierdziły świetną i stabilną formę naszych zawodników z sekcji pływackiej.

 

POPŁYNĘLI... PO MEDALE