13 marca 2024

W dniach 28.02 - 02.03.2024 w Białce Tatrzańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie.

Zawody odbywały się w konkurencji Slalom oraz Banked Slalom. Łącznie wzięło w nich udział blisko 280 zawodniczek i zawodników z 40 uczelni.

Dla AZS UŚ, który po raz kolejny był organizatorem Mistrzostw, w tym roku zadanie nie należało do łatwych.

Z uwagi na dramatyczne warunki zimowe panujące w Polsce, zaledwie na 10 dni przed imprezą, musieliśmy przenieść wydarzenie ze Szczawnicy do Białki Tatrzańskiej. Było nieco zamieszania w związku z tym, jednak finalnie wszystko odbyło się w dobrych, zimowo-wiosennych, "narciarskich" warunkach.

 

Bardzo dużym uznaniem cieszyła się w tym roku nasza trasa do Banked Slalomu. Spore nagromadzenie śniegu przez Ośrodek Kotelnica Białczańska pozwoliło nam zbudować ogromny, ciekawy i bezpieczny tor. Uczestnicy nie mogli się go nachwalić.

Świetnie się też złożyło, że w naszych AMP-ach uczestniczyła duża część kadry narodowej w slalomie i freestyle’u. To z pewnością podniosło prestiż zawodów i jest pod tym względem wyjątkowe - w sporcie mało jest okazji aby w koleżeńskich nastrojach wspólnie rywalizowali ze sobą olimpijczycy i osoby rekreacyjnie uprawiające daną dyscyplinę.

 

Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentowały w tym roku:

1. Natasza Piwowarczyk - 1. po eliminacjach, 6. w przejazdach finałowych. Ostatecznie zajęła 2. miejsce w Slalomie Kobiet, w Typie Uniwersytetów! 

2. Aleksandra Ochnio

3. Kamila Dróżdż

Nasze panie wywalczyły drużynowo 3. miejsce w Typie Uniwersytety oraz 13. miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

 

W śród panów, reprezentowali nas:

1. Adam Suchański (pracownik CWFiS)

2. Maksymilian Gąsior

3. Oliwier Tajstra

4. Ignacy Manowiec

Mężczyźni zajęli drużynowo 4. miejsce w Typie Uniwersytety oraz 18. miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

 

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają: sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dziękujemy również naszym partneromi i sponsorom fundującym nagrody: Powave, Poly Sport Wisła, Timemaster, Amicss, Cuna, Zimno, Street Legend, Deep Trip, Sherpa Clothes, OX Optics, SIXS.

 

POW POW POW!