24 kwietnia 2024

Po rocznej przerwie, drużyna AZS UŚ Katowice z ogromną radością ogłasza swój powrót do elitarnej ligi futsalu w Polsce - Fogo Futsal Ekstraklasy. Po sezonie pełnym zaciętej rywalizacji, pod wodzą trenera Marcina Waniczka, zawodnicy AZS-u kończą rozgrywki I ligi futsalu na pierwszym miejscu, zapewniając sobie tym samym zasłużony awans.
Od samego początku sezonu drużyna AZS-u UŚ Katowice wyznaczyła sobie ambitne cele i nie zawiodła. Nie było to łatwe zadanie, ale zawodnicy AZS-u UŚ Katowice utrzymali się na szczycie tabeli przez większość sezonu.
Ostatni mecz, rozegrany w dniu 21.04 z AZS UEK Kraków był kluczowym momentem. Akademikom wystarczał remis, aby zapewnić sobie miejsce w Ekstraklasie, jednak zawodnicy AZS UŚ Katowice nie zamierzali ułatwiać zadania swoim rywalom. W emocjonującym spotkaniu, pełnym walki i napięcia, drużyna z Katowic zdołała wygrać 2:1, potwierdzając swoją dominację i zapewniając sobie tym samym upragniony awans.
Awans do Ekstraklasy to nie tylko sukces drużyny, ale także triumf całego klubu i kibiców, którzy wspierali ich przez cały sezon. Teraz drużyna AZS UŚ Katowice szykuje się do kolejnych wyzwań, jakie czekają ich w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu w Polsce.

 

Gratulujemy tego historycznego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów na nowym etapie!

 

Zapraszamy do kibicowania w nowym sezonie! Bądźcie z nami! Dołącz do Klubu Kibica!

 

Powrót do elity