22 kwietnia 2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, Lublin 12-14.04 2024.

Tegoroczna impreza zgromadziła 81 uczelni i 909 startujących zawodniczek i zawodników. Przez dwa dni uczestniczki i uczestnicy rywalizowali w 39 konkurencjach. Nie zabrakło też zawodników z najwyższej półki walczących o minima na igrzyska olimpijskie i na mistrzostwa Europy. Obecność czołowych pływaków Polski podkreśla ragę i prestiż tej imprezy.

Kornel Gała

Reprezentacja AZS UŚ  zaprezentowała świetną formę i nie odstawała od najlepszych, co zaowocowało świetnymi wynikami.

Amelia Lyszczyna na 100m stylem grzbietowym wywalczyła srebrny medal w typie uniwersytety, open 4. miejsce. Natomiast na 50m stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal w typie uniwersytety, open 4 miejsce. Wisienką na torcie jest fakt że zawodniczka pobiła swoje rekordy życiowe.

Natalia Rzadek na 100m stylem motylkowym wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytety, open 8 miejsce i rekord życiowy na tym dystansie.

Drużynowo sztafeta Pań wywalczyła brązowy medal w typie uniwersytety, open 7 miejsce.

Należy wspomnieć że pozostali zawodnicy uzyskali podczas tych zawodów nowe rekordy życiowe co daje wielka radość i motywację do dalszej pracy. Przed naszymi zawodnikami jeszcze finałowa edycja Akademickich Mistrzostw Śląska, która odbędzie się na koniec sezonu startowego pod koniec maja.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Trenerem sekcji pływackiej jest mgr Sebastian Korus.