04 czerwca 2019

Dobiegły końca ostatnie z organizowanych przez nasz klub Akademickie Mistrzostwa Polski, czyli AMP w Jeździectwie (31.05.-02.06.2019.).

Już po raz trzeci zawody odbyły się w Radzionkowie we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider, którego przedstawicielem jest Mateusz Cichoń, były reprezentant i absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Na zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej uczelni, a reprezentowało nas 5 par: Antonina Wieczorek i Bols, Katja Miąso i Dragon, Marcelina Wolny na Paco, Alicja Kistowska na Pyrrusie oraz Aleksandra Bagińska na klaczy Syria M.

Dwie z naszych zawodniczek brały udział w skokach, cztery wystąpiły w ujeżdżeniu (Tosia Wieczorek wystartowała w obu konkurencjach). Złoty medal w ujeżdżeniu amator w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyła Ola Bagińska (5. miejsce w klasyfikacjo generalnej). Złoto w typie Uniwersytetów wywalczyła również Marcelina Wolny w skokach amator, zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W finale skoków wystąpiła również Antonina Wieczorek, jednak jedna zrzutka w tym przejeździe przekreśliła szanse na medal i ostatecznie para zajęła 4. miejsce w typie UNI. Katja i Alicja zajęły odpowiednio 55. i 56. miejsce w klasyfikacji generalnej ujeżdżenia.

Uniwersytet Śląski zajął 13. miejsce wśród 28 uczelni sklasyfikowanych drużynowo. W zawodach brało udział 145 zawodników i 154 konie z 42 uczelni z całej Polski.