16 kwietnia 2019

W niedzielę 14.04.2019. w Warszawie odbyły się po raz kolejny Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim.

Na starcie jak zwykle nie zabrakło zawodników reprezentujących AZS Uniwersytetu Śląskiego. Licząca 17 osób drużyna pod okiem trenera Stanisława Bonka zdołała włączyć się do rywalizacji o najwyższe cele. Naszą uczelnię reprezentowali zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i młodzi adepci tej pięknej, ale i trudnej dyscypliny sportu.

Nie zabrakło sukcesów indywidualnych: broniący tytuł Akademickiego Mistrza Polski (kat. lekka) Kamil Bednorz zdołał wywalczyć srebrny medal w kategorii uniwersytetów po bardzo wyrównanej walce w finałowym wyścigu. Niemałą niespodzianką jest również srebrny medal Klaudii Nowak (kat. lekka), która z rekordem życiowym także wywalczyła vice-mistrzostwo i tym samym stanęła na drugim stopniu podium w typie uniwersytetów.

Najważniejsze jednak zdają się być sukcesy drużynowe, zarówno drużyna damska, jak i męska zdołała wywalczyć drugie miejsce spośród uniwersytetów biorących udział w AMP. Niewiele zabrakło do tego, by nasi reprezentanci mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W trakcie zawodów, które odbywały się na obiekcie Wojskowej Akademii Technicznej padło wiele rewelacyjnych rezultatów. Jednym z nich jest wynik Krzysztofa Matyszczaka (kat.lekka), który choć rywalizację skończył tuż za podium, bo na czwartym miejscu, to jednak osiągnął rewelacyjny wynik 3:04, którym zbliżył się bardzo mocno do ścisłej czołówki w kategorii lekkiej panów. Nie sposób przytoczyć wyniki wszystkich reprezentujących AZS UŚ zawodników, natomiast każdemu gratulujemy osiągniętego rezultatu i życzymy dalszych sukcesów.

Na AMP w ergometrze wioślarskim nasz Klub reprezentowali: Klaudia Nowak, Magdalena Sitek, Natalia Klepek, Irena Żołnierczyk, Karolina Brzegowy, Natalia Stoszko, Klaudia Durczok, Natalia Nowak, a wśród panów Kamil Bednorz, Krzysztof Matyszczak, Radosław Florkowski, Albert Rejdych, Radosław Olesiak, Eryk Tyndel, Kamil Sławek, Krzysztof Putrzyński i Daniel Dyjas.

 

Wyniki K

Wyniki M

 

Srebrna drużyna ergometru!