22 kwietnia 2024

W dniach 12-14 kwietnia 2024r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski finał w badmintonie w Łodzi. W finałowym turnieju wystąpiło 16 najlepszych zespołów po dwóch turniejach półfinałowych, w których łącznie zagrało 40 drużyn z uczelni z całej Polski. Wśród Uniwersytetów z całej Polski reprezentacja AZS UŚ zajęła 2. miejsce, tuż za Uniwersytetem Warszawskim.

 

Nasza drużyna w turnieju finałowym rozpoczęła mecz z AWF Katowice i po bardzo zaciętym meczu uległa 3:4. Kolejne mecze w grupie były również bardzo zacięte, walka trwała do ostatnich lotek, jednak ekipa AZS UŚ musiała uznać wyższość przeciwników przegrywając 3:4 z UMED Łódź i 3:4 z WAT Warszawa.

 

AZS UŚ reprezentowali: 

zawodnicy podstawowi: Antonina Marszałek (wydział Prawa i Administracji), Zuzanna Jarosz (wydział Nauk Ścisłych i Technicznych), Angelika Staszik (wydział Humanistyczny w Sosnowcu), Bartosz Gałązka (wydział Prawa i Administracji), Szymon Piekarz (wydział Nauk Przyrodniczych), Tycjan Kucz (wydział Nauk Ścisłych i Technicznych).

Zawodnicy rezerwowi: Julia Jackowska (wydział Nauk Przyrodniczych), Martyna Fudala (Szkoła Filmowa), Mateusz Szewczyk  (wydział Nauk Ścisłych i Technicznych), Tomasz Wesołowski (wydział Teologiczny), Arkadiusz Hopek (wydział Nauk Ścisłych i Technicznych).

Trenerem i zawodnikiem jest mgr Ewa Lesiuk.

 

Srebro dla badmintonistów