28 października 2020

Kiedy we wrześniu 2020 żeńska drużyna Uniwersytetu Śląskiego zdeklasowała swoje rywalki na Śląsku, wygrywając zdecydowanie cykl Akademickich Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym uznaliśmy to za fajne, ale oczekiwane w tym roku osiągnięcie. Kiedy tuż później zajęła drugie miejsce w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski i tym samym awansowała do turnieju finałowego uznaliśmy to za duży sukces i najlepszy wynik od niepamiętnych czasów.

Co zatem powiedzieć o wyniku jakie nasze dziewczyny osiągnęły w turnieju finałowym, który odbył się w dniach 25-27.10.2020r. w Rzeszowie?

Po fantastycznych występach Dominiki Banaś, Natalii Młynek i Sandry Stanisławskiej występujących pod opieką trenera Mariusza Grzesiczaka nasza drużyna zajęła drugie miejsce wśród uniwersytetów oraz trzecie w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni! Mamy zatem na jednych zawodach medal srebrny i brązowy i dwa piękne puchary. To ogromny sukces naszych dziewczyn, największa niespodzianka, a może i sensacja tych mistrzostw, a przy tym chyba najlepszy wyniki żeńskiej drużyny tenisistek stołowych w historii UŚ.

 

SUKCES!!!