06 lutego 2018

      W dniach 1-4.02.2018 drużyna futsalu mężczyzn AZS UŚ  brała udział w półfinałach AMP w Futsalu we Wrocławiu. Celem był awans do finałów w Warszawie.

Do półfinałów zostało zakwalifikowanych 15 zespołów. W przeddzień mistrzostw z udziału wycofała się drużyna UE K-ce, więc o 4 pierwsze miejsca dające awans do finałów rywalizowało 14 uczelni podzielonych na 4 grupy.
Nasz zespół w meczach grupowych bez większych problemów poradził sobie z Uniwersytetem Opolskim 5:2 i Uniwersytetem Medycznym z Wrocławia 4:2 oraz zremisował z Uniwersytetem Wrocławskim 1:1, co w efekcie dało pierwsze miejsce w grupie.
Po meczach grupowych nastąpiła decydująca faza ćwierćfinałowa. Na zwycięzców ćwierćfinałów czekał awans do turnieju finałowego AMP, a przegranym pozostała walka o miejsca V-VIII. Ten decydujący mecz reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego grali z drużyną AJD Częstochowa,  która okazała się zespołem drugoligowego Kmicica Częstochowa. Pomimo lekkiej przewagi naszego zespołu mecz zakończył się remisem 1:1 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Częstochowy i ostatecznie wygrali w karnych 2:1. Po przegranych rzutach karnych pozostały nam mecze o miejsca V-VIII, w których pokonaliśmy AWF Katowice 6:3 oraz Uniwersytet Wrocławski 2:1. Reasumując graliśmy 6 meczy, 4 wygrane i 2 remisy dały nam 5 miejsce. Mimo braku awansu do finałów występ naszych zawodników należy ocenić na 4+.
Uniwersytet Śląski reprezentowali: Tokarczyk Mateusz, Gruszczyński Bartosz, Terlecki Bartosz, Kuś Łukasz, Tosik Łukasz, Tymiński Tomasz, Barczak Paweł, Lechowicz Mateusz, Kramarczyk Daniel, Żołna Przemysław, Kravets Max, Krasnoshchokov Nikita, Roksela Wojciech, Dolecki Jakub.
Trener: Aleksander Fangor
 
Drużynie dziękujemy i gratulujemy!
 
Sukces czy porażka?