28 stycznia 2023

Dnia 22 stycznia 2023 roku odbył się ostatni turniej Akademickich Mistrzostw Śląska w futsalu.

W tym roku udział wzięło 7 uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Wyższej Szkoły Bankowej w Dąbrowie Górniczej, Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska i Śląski Uniwersytet Medyczny.

Zespoły mierzyły się ze sobą w formule „każdy zkażdym”.Triumfatorami tegorocznej edycji okazali się obrońcy złotych medali z poprzedniego roku: studenci AZS UŚ Katowice. Katowiczanie tak samo jak w poprzednim roku zdobyli komplet punktów i od początku do końca pewnie zmierzali do końcowego triumfu.

Drugą pozycję w tabeli zajęli studenci Akademii WSB, którzy zgromadzili 12 punktów i w swoich spotkaniach musieli uznać wyższość studentów z Uniwersytetu Śląskiego jak i ANS-u Racibórz, który to finalnie zakończył cały turniej na miejscu trzecim. Następne miejsca w tabeli kolejno zajęli studenci UJD Częstochowa, UE Katowice, Politechniki Śląskiej, a całą stawkę zamykali reprezentanci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Historia 6 ostatnich edycji Akademickich Mistrzostw Śląska w futsalu wygląda następująco :triumfatorami edycji w sezonie 2017/2018 była Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Następnie przez kolejne dwa lata zwycięzcami okazywali się studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a ich serię zwycięstw w sezonie 2020/2021 przerwali Akademicy Wyższej Szkoły Bankowej w Dąbrowie Górniczej. Kolejne dwie edycję tego turnieju tak jak zostało wspomniane wyżej należały do AZS-u UŚ Katowice. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę tego turnieju i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji!

 

Skład AZS UŚ: Maksym Kisielov, Bartosz Gruszczyński, Kacper Ramenda - Przemek Żemła, Daniel Kramarczyk, Bartek Rejbicz, Paweł Gruchalski, Jakub Dolecki, Mikołaj Polczyk, Mateusz Świerczyńki, Marcin Jastrzembski, Maks Kravets, Mateusz Skowronek, Mateusz Będkowski, Jeremi Bernacki, Wiktor Siodło, Paweł Barczak, Michał Wroński, Witold Mondry, Damian Giemsa

 

 

SUKCES FUTSALISTÓW!