24 kwietnia 2018

W dniach 20-22 kwietnia 2018 na obiekcie Termy Maltańskie w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. W zawodach brało 69 uczelni i około 700 zawodników z całego kraju. Wśród uczestników znalazła się czołówka polskich zawodników takich jak Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Tomasz Polewka, Filip Wypych.

Nasza reprezentacja wystąpiła w licznym 16-osobowym składzie: Emilia Makosz, Michalina Bohdanowicz, Ania Tymińska, Marta Watoł, Patrycja Turza, Paulina Lankocz, Zuzanna Olszewska, Eryka Denko, Andrey Stepanenko, Robert Niestrój, Adrian Michalak, Adam Skoczylas, Patryk Kurasiewicz, Sławomir Pozlewicz, Mateusz Majerczak, Dawid Nowodworski.

Wszyscy zawodnicy pływali w granicach swoich rekordów życiowych bądź uzyskiwali nowy rekord. Do szczególnie udanych startów można zaliczyć wyścigi Dawida Nowodworskiego który stawał dwukrotnie na podium. W konkurencjach 50m stylem motylkowym Dawid dostał się do finału A gdzie uplasował się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej z czasem 24,67  oraz zajmując 3. miejsce w typach uniwersytetów. W konkurencji 50m stylem dowolnym nasz reprezentant również walczył w finale A gdzie dopłynął do mety na czwartym miejscu przegrywając trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tylko o 19 setnych i tym samum zajmując 2. miejsce w typach uniwersyteckich z czasem 23,09.

Trenerem sekcji jest Sebastian Korus

 

Wyniki K

Wyniki M

 

Sukces na AMP w Pływaniu!