09 kwietnia 2019

 

W dniach od 4 do 6 kwietnia 2019 na basenie Aqua Lublin odbyła się najważniejsza  akademicka impreza pływacka czyli Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie ponad 800 zawodników stanęło do zaciętej rywalizacji.

Nasz klub reprezentowała 10-osobowa kadra w składzie: Magdalena Wolny, Martyna Nowak, Weronika Kamieniarz, Wiktoria Szlachcic, Michalina Bohdanowicz, Eryka Denko, Patrycja Turza, Zuzanna Olszewska, Patryk Kurasiewicz i Dawid Nowodworski. Tegoroczne AMP-y zaowocowały wieloma medalami naszych zawodników, co przyczyniło się do jednego  z najlepszych wyników sportowych naszej sekcji pływackiej.

W startach  indywidualnych na podium stawali: 

Magdalena Wolny:

- 100 metrów stylem grzbietowym, 3. miejsce w typach uniwersytety (OPEN 7)

- 50 metrów stylem grzbietowym, 3. miejsce w typach uniwersytety (OPEN 9)

Martyna Nowak:

- 100 metrów stylem klasycznym, 2. miejsce w typach uniwersytety (OPEN 12) 

- 50 metrów stylem klasycznym, 2. miejsce w typach uniwersytety (OPEN 7)

Dawid Nowodworski

- 50 metrów stylem motylkowym, 1. miejsce w typach uniwersytety (OPEN 3)

- 50 metrów stylem dowolnym, 2. miejsce w typach uniwersytety (OPEN 3)

 

Dodatkowo świetnie spisały się nasze panie w konkurencjach sztafetowych. Po zaciętej rywalizacji nasza sztafeta w składzie: Magdalena Wolny, Martyna Nowak, Weronika Kamieniarz i Wiktoria Szlachcic uplasowały się na 1. miejscu w typach uniwersytety oraz na piątej pozycji w kategorii OPEN.

Łącznie przywieźliśmy 8 medali w konkurencjach indywidualnych oraz jeden w konkurencji sztafetowej co dało nam wspaniały wynik w klasyfikacji generalnej: 3. miejsce pośród uniwersytetów oraz 11. miejsce w Polsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych wspaniałych sukcesów sportowych. Trenerem sekcji jest mgr Sebastian Korus.

 

Wyniki K

Wyniki M

 

Sukces sekcji pływackiej na AMP!