22 stycznia 2019

W dniach 18-20.01.2019 odbyły się zawody rangi Akademich Mistrzostw Polski w Szachach. Nasi reprezentanci nie zawiedli oczekiwań i zdobyli kilka znaczących sukcesów.

W klasyfikacji indywidualnej reprezentowało nas aż 10 zawodników. Najlepsze miejsca to:- 2. miejsce Mistrza Międzynarodowego Macieja Mroziaka w kategorii Uniwersytetów, w klasyfikacji ogólnej 4. miejsce(jedno z lepszych w historii Szachowego UŚ!),- 12. miejsce Agaty Binkowskiej w kategorii Uniwersytetów,- 14. miejsce debiutantki Anny Hampel w kat. Uniwersytetów.

W turnieju drużynowym Nasza drużyna zajęła świetne 8. miejsce, 4. miejsce wśród Uniwersytetów. Jednak największym sukcesem jest klasyfikacja generalna (wyniki łączone rozgrywek indywidualnych i drużynowych): zdobyliśmy brąz w kategorii Uniwersytetów i 7. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce! Każdy Nasz reprezentant miał spory wkład w końcowy sukces.