25 lutego 2019

W dniach 21-24.02.2019. w Opolu, w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu, rywalizowało 16 najlepszych uczelni wyższych wyłonionych z 4 półfinałów, które odbyły się na przełomie stycznia i lutego w Katowicach, Warszawie, Toruniu i Lublinie. W sumie o 16 miejsc w finałach ubiegało się 61 reprezentacji uczelni wyższych.

W turnieju półfinałowym AMP drużyna AZS Uniwersytetu Śląskiego zajęła najwyższe miejsce na podium i z pełnym zaangażowaniem zameldowała się w turnieju finałowym. Determinacja i dobra gra naszej drużyny zaowocowała wywalczeniem brązowego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji Uniwersytetów. Przed nami został sklasyfikowany jedynie UMCS Lublin i Uniwersytet  Jagielloński, a za nami wszystkie pozostałe Uniwersytety. W drodze po ten sukces (pierwszy medal w futsalu dla Uniwersytetu  Śląskiego w historii) rozegraliśmy 22 mecze, z czego 18 to spotkania wygrane.

Strzelcy AMP: Piotr Makowski (9), Daniel Kramarczyk (6)Szymon Cichecki (5), Dawid Hoszek (4), Przemysław Żemła (4), Max Kravets (3), Bartosz Terlecki (3), Bartosz Jaroszek (2), Łukasz Nierada (2), Paweł Barczak (1), Daniel Wierzbicki (1)

Reprezentacja AZS Uniwersytetu Śląskiego wystąpiła w następującym składzie(foto poniżej): (góra od lewej) Łukasz Nierada, Tomasz Tymiński, Max Kravets, Szymon Cichecki, Daniel Wierzbicki, Dawid Hoszek; (środek) Bartosz Terlecki (kapitan), Aleksander Fangor (trener); (dół od lewej) Bartosz Gruszczyński, Max Kisielov, Jakub Dolecki, Przemysław Żemła, Daniel Kramarczyk, Mateusz Tokarczyk; (brak na zdjęciu grupowym) Piotr Makowski, Paweł Barczak, Bartosz Jaroszek, Mateusz Lechowicz.
 
 

fot. AMP w Futsalu Mężczyzn Finał, Michał Walusza

Trzecia drużyna w Polsce!