30 stycznia 2018

W październiku na klub organizował wydarzenie sportowe „Z SKS-u do AZS-u”. Rywalizacja odbywała się dwustopniowo: pierwszy etap - eliminacje w województwie śląskim, następnym etapem był finał organizowany w Warszawie.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego w październiku zorganizował w sumie 9 turniejów, w ramach rozgrywek z SKS-u do AZS-u, z różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie rywalizowali na halach sportowych mieszczących się w Katowicach. Łącznie w zawodach udział wzięło ok. 200 licealistów z 10 szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy turniej odbył się 11 października, był to futsal mężczyzn, w którym udział wzięły cztery szkoły ponadgimnazjalne. Kolejne dyscypliny, w których rywalizowali uczniowie to piłka siatkowa, koszykówka, tenis stołowy oraz ergometr wioślarski. We wszystkich wymienionych dyscyplinach wystartowali zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Najlepsze drużyny otrzymywały dyplom, puchar lub medal. Szkoły, które zajęły I miejsca w każdej z dyscyplin pojadą na turniej finałowy, który odbędzie się w dniach 8-10 grudnia przez AZS Warszawę.

 

 

Turniej eliminacyjny z SKSu do AZSu

2017

2016

2015

2014