02 sierpnia 2019

W minionym sezonie 2018/2019 sekcja lacrosse wywalczyła historyczny brązowy medal Mistrzostw Polski w Lacrosse.

W lidze rozegranej na przestrzeni marca i czerwca, liczącej siedem drużyn fazę zasadniczą drużyna AZS Legion Katowice zakończyła na 4. miejscu z bilansem 43 bramek zdobytych i 34 straconych, odnosząc 3 zwycięstwa i notując 3 porażki.

Dzięki zajęciu 4. miejsca drużyna uzyskała awans do półfinału, gdzie zmierzyła się z mistrzem Polski - Kosynierami Wrocław. W dwumeczu o finał pewnie zwyciężyła ekipa z Wrocławia, która pozostaje niepokonana od 3 lat. Nie był to jednak koniec zmagań w lidze. W meczu o 3. miejsce przyszło mierzyć się ze stołeczną drużyną Gromu Warszawa. Po niezwykle dramatycznym meczu pokonaliśmy stołeczną drużynę rewanżując się za porażkę w fazie zasadniczej. Choć przeciwnik prowadził już w tym spotkaniu 4-7 udało się odwrócić losy spotkania i ostatecznie zwyciężyć po dogrywce 10-9, zdobywając tym samym pierwszy medal mistrzostw Polski  w historii klubu.

Nasi zawodnicy zostali wyróżnieni również nagrodami indywidualnymi na  koniec sezonu. Krzysztof Burzyński został wybrany najlepszym bramkarzem Polskiej Ligi Lacrosse 2019, zaś Filip Kozicki najlepszym obrońcą.

Również nasza młodzież pokazała się z dobrej strony zajmując odpowiednio 2. miejsce (Kamil Grabowski) i 3. miejsce (Patryk Wójcik) w plebiscycie na najlepszego zawodnika do lat 20 Polskiej Ligi Lacrosse. Najlepszym strzelcem zespołu został Adam Grabowski zdobywca 9 bramek w sezonie.

Warto odnotować również, iż w terminie 29.06.-06.07 w Pradze odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 20, na których grupa zawodników z Katowic  stanowiła jedną z największych. Udział w zmaganiach na europejskiej arenie wzięli Błażej Prusek, Kamil Grabowski, Patryk Wójcik, Patryk Buschke oraz Miłosz Matuszak, zaś w sztabie szkoleniowym znajdował się trener katowickiej ekipy Jędrzej Madej."