28 października 2019

Uniwersytet Śląski w Katowicach zajął 3. miejsce w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2018/19 wśród uniwersytetów.

Z dorobkiem 1922,5 pkt. ustąpiliśmy jedynie Uniwersytetowi Warszawskiemu (2287 pkt; I miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Uniwersytetowi Jagiellońskiemu (1951 pkt.).

Jest to najlepszy rezultat naszego AZS w całej 50-letniej historii. 290 studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego walczyło w 42 turniejach finałowych i półfinałowych w 32 dyscyplinach by zapracować na ten wspaniały wynik. Nagrodę w imieniu naszych sportowców podczas Gali Sportu Akademickiego w Bydgoszczy 24 października, odebrali przedstawiciele władz AZS UŚ i CWFiS UŚ - Aleksander Fangor, Piotr Luksa i Adam Suchański.Do tego wspaniałego sukcesu przyczynili się najbardziej nasi ubiegłoroczni medaliści, w następujących dyscyplinach sportowych: biegi przełajowe, ergometr wioślarski kobiet i mężczyzn, futsal mężczyzn,jeździectwo, judo, lekka atletyka, narciarstwo, pływanie, szachy,szermierka, trójbój siłowy i wspinaczka sportowa.

 

 

UŚ na podium!