22 września 2020

Dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie organizowane przez nasz klub w dniach 17-20.09.2020.

Już po raz czwarty zawody odbyły się w Radzionkowie we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider, którego przedstawicielem jest Mateusz Cichoń, były reprezentant i absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

Na zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej uczelni, a reprezentowało nas 6 par: Antonina Wieczorek i Bols, Katja Miąso i Dragon, Alicja Kistowska na Pyrusie, Monika Respondek i Drago, Oliwia Rzytki i Salvador, Monika Materlik i Decybel First.

Dwie z naszych zawodniczek zdobyły miejsca medalowe. Złoty medal w ujeżdżeniu amator w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyła Monika Materlik, natomiast Monika Respondek zajęła III miejsce w skokach przez przeszkody amator w klasyfikacji Uniwersytetów.

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Śląski zajął III miejsce w typie UNI. W zawodach brało udział 107 zawodników i 105 koni z 23 uczelni z całej Polski.