02 sierpnia 2021

        W 2021 roku AZS Walkirie Katowice – żeńska sekcja lacrosse klubu AZS Uniwersytetu Śląskiego po raz pierwszy samodzielnie przystąpiła do rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Debiutancki sezon Walkirie zakończyły na najniższym stopniu podium zdobywając brązowe medale w zakończonych rozgrywkach ligowych.

Choć w sezonie zasadniczym zawodniczki Walkirii zaliczyły komplet porażek, to zdobyte doświadczenie pozwoliło na nawiązanie walki w meczu o brązowy medal, w którym to pojedynku Walkirie pokonały 9-8 drużynę Lax-Warriors Września odnosząc tym samym pierwsze w historii zwycięstwo w rozgrywkach ligowych i jednocześnie zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Samo spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg i przez cały mecz Katowiczanki goniły wynik, by w ostatniej kwarcie wyjść na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyć.

Powtórkę spotkania można zobaczyć na YouTube pod poniższym linkiem

https://www.youtube.com/watch?v=Xw4mdVpTC6o

Wśród zawodniczek wyróżnionych na koniec sezonu znalazły się również zawodniczki Walkirii. Dominika Gredka zajęła 3. miejsce w kategorii na najlepszą bramkarkę. Kinga Neissner 2. miejsce w kategorii dla najlepszej zawodniczki obrony, a Małgorzata Makieła 3. miejsce w kategorii na najlepszą zawodniczkę ataku.

 

Zdjęcia: shutterlax.com

 

Walkirie w lidze