12 marca 2018

Dwa srebra i złoto - jesteśmy świeżo po Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim!

Mistrzostwa odbywały w dniach 4-8.03.2018, jak co roku, w Zakopanem. Reprezentację naszej uczelni tworzyło 12 zawodników i zawodniczek (Karolina Kempa, Zofia Wolnik, Maja Nowak-Beskidzka, Zofia Marcinek, Mieszko Kuczański, Jan Wawak, Sebastian Haratyk, Michał Słoniewski, Krzysztof Śliwiński, Krzysztof Łukaszka, Tomasz Maciejowski, Philip Ciaramella). Niestety tuż przed startem mistrzostw choroba wyeliminowała dwa mocne ogniwa naszej reprezentacji – Zosię Marcinek i Tomasza Maciejowskiego.

Zawodnicy dzielnie walczyli w eliminacjach slalomu giganta, jednak szczęście naszym nie dopisywało. Przebrnęli je tylko Mieszko Kuczański, Krzysztof Łukaszka oraz Zofia Wolnik. Sebastian Haratyk zajął pierwsze miejsce, a Michał Słoniewski trzecie, które nie było premiowane awansem do finałowych przejazdów. Pechowo pierwszy dzień startów rozpoczął się także dla Karoliny Kempy, która nie wystartowała z powodu kontuzji. Krzysztof i Zosia nie ukończyli swoich finałowych przejazdów, Mieszko Kuczański zajął jednak bardzo wysoką 12. lokatę.

Następny dzień AMP miał być dniem rewanżu za poprzedni – tak też się stało. Do finałowych przejazdów slalomu dostało się czterech naszych zawodników (Mieszko Kuczański, Jan Wawak, Sebastian Haratyk, Michał Słoniewski) i dwie zawodniczki (wracająca po kontuzji Karolina Kempa oraz Zofia Wolnik). Zawodnicy dali z siebie wszystko w walce o miejsca i punkty. Spośród kobiet najlepszymi przejazdami pochwalić się może Zofia Wolnik, na brawa zasługują również pozostałe dziewczyny, które pomimo kontuzji i nieprzychylności losu dzielnie stawiły czoła przeciwnościom.

Panowie w finałach nie kalkulowali i chcieli poprawić swoje pozycje po pierwszym finałowym przejeździe co też uczynili! Na ponad 200 zawodników startujących w konkurencji slalomu Mieszko Kuczański zajął 14. miejsce, Jan Wawak był 41., Sebastian Haratyk 58., Michał Słoniewski 61.

Ostatecznie nasi reprezentanci wywalczyli:

SLALOM GIGANT MĘŻCZYZN

Srebrny medal - klasyfikacja w typie Uniwersytetów - Mieszko Kuczański.

SLALOM MĘŻCZYZN

Złoty medal - klasyfikacja w typie Uniwersytetów - Mieszko Kuczański.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA W TYPACH UCZELNI - srebrny medal

W GENERALNEJ KLASYFIKACJI wszystkich uczelni biorących udział w Akademickich Mistrzostwach Polski (41!) nasi zawodnicy wywalczyli wysokie 10. miejsce.

Trenerem naszych zawodników jest Bartosz Ligas.