08 marca 2021

Sezon zimowy już za nami! Czas na podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski w Snowboardzie i Narciarstwie!

W pierwszej kolejności AMP w Snowboardzie, które zostały zorganizowane przez nasz Klub w Wiśle w dniach 18-21.02.2021. 135 zawodników i 119 zawodniczek z 36 uczelni z całej Polski rywalizowali w dwóch kategoriach: slalomie gigancie i banked slalomie.

Gwiazdą mistrzostw był złoty medalista zimowej uniwersjady w Krasnojarsku Oskar Kwiatkowski reprezentujący AWF Katowice.

Dużą niespodziankę sprawili studenci Uniwersytetu Śląskiego zdobywając 3. miejsce wśród Uniwersytetów. Naszą ekipę reprezentowali: Jakub Węgrzyn, Michał Szlachtowski, Maciej Piekut oraz pracownik Uniwersytetu Śląskiego – Adam Suchański.

Z kolei w konkurencji kobiet, w której udział wzięły Julia Fajkis, Alicja Różańska, Karolina Dębska i Joanna Gut nasza uczelnia zajęła 4. miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.

Tydzień później zostały zorganizowane Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie. W dniach 28.02. – 3.03.2021. zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego godnie reprezentowali uczelnię i dzięki swoim występom odnieśli znakomite wyniki. W klasyfikacji indywidualnej Mieszko Kuczański zajął 1. miejsce wśród uniwersytetów w konkurencji slalom gigant, Jan Wawak w typie uniwersytetów zdobył brązowy medal w konkurencji slalom.

W klasyfikacji drużynowej męska część naszej reprezentacji stanęła na podium zajmując 1. miejsce w typie Uniwersytetów.

W klasyfikacji generalnej reprezentanci AZS Uniwersytetu Śląskiego zajęli 10. miejsce na 36 startujących Uczelni. Nasze zawodniczki również zajęły miejsce medalowe w klasyfikacji drużynowej, zdobywając brązowy medal w typie Uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej kobiety zajęły 9. miejsce na 30 Uczelni.

W zmaganiach najlepszych narciarzy Uniwersytet Śląski reprezentowali: Zafia Marcinek, Zofia Wolnik, Emilia Fagas, Natalia Heczko, Aleksandra Żukowska, Paulina Jurgielska, Nina Szopa, Mieszko Kuczański, Jan Wawak, Patryk Tubalicki, Krzysztof Łukaszka, Piotr Stejskal.