15 lutego 2021
Od sukcesu zaczęli rywalizację studenci Uniwersytetu Śląskiego w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Na pierwszy ogień poszedł futsal.
W zakończonym  w niedzielę 7.02.2021  półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn nasza drużyna zajęła II miejsce tym samym uzyskując awans do  finału, który odbędzie się w Poznaniu w dniach  28.02 - 3.03.2021r.

W rywalizacji wzięło udział 15 najlepszych uczelni z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Nasi studenci okazali się lepsi min. od AWF Wrocław, AWF Katowice.

W ćwierćfinale wygrali z Politechnika Opolską (6:2). W strefie medalowej okazaliśmy się lepsi od Uniwersytetu Zielonogórskiego (4:3), co zaowocowało awansem do finału.

W finale zmierzyliśmy się z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Po wyrównanym pojedynku w regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o tym kto wygra turniej zadecydowały rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego 1:3.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został Daniel Kramarczyk, student Szkoły Doktorskiej.

 

Drużynę UŚ reprezentowali: Przemysław Żemła, Daniel Kramarczyk, Paweł Barczak, Bartosz Terlecki, Max Kravets, Łukasz Pisarek, Jakub Dolecki, Tomasz Tymiński, Paweł Gruchalski, Maksym Kisielov, Piotr Makowski, Rejbicz Bartosz, Szymon Cichecki.

Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.

 

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu mężczyzn – półfinał D był AZS Uniwersytetu Śląskiego 

AMP Futsal Mężczyzn 2021

 

DOBRY START